Sport

Atletičari Banjaluke najuspješniji na pojedinačnom prvenstvu BiH

Atletičari Banjaluke bili su najuspješniji na pojedinačnom prvenstvu BiH za mlađe juniore na Sokocu, gdje su protekli vikend osvojili 13 medalja, od toga osam zlatnih, četriri srebrne i jednu bronzu.

Do dvije titule prvaka BiH došla je Aleksandra Roljić koja je slavila na 400 m i 800 m. Titule prvaka BiH i zlatne medalje još su osvojili Nikola Brdar u trci na 100 m, Ena Mijić i Oleg Galić u trkama na 1.500 m, Tea Oljača u trci na 200 m stipl, Aleksandar Kovačević u bacanju kugle, te muška štafeta 4x100m u sastavu: Aleksandar Ćirić, Sandro Ćorić, Stefan Kotoran i Brdar.

Loading...

Osim Roljićeve dvije zlatne medalje osvojila je Amina Silajdžija iz AK Novi Grad koja je trijumfovala u bacanju diska i u bacanju kugle.

Medalje su osvajali takmičari iz 20 klubova, a drugo mjesto po učinku imali su atletičari Sarajeva (5-3-1), a treće atletičari (3-2-3).