Pehar kupa RS otišao na Gradski stadion u Banjaluku

ŽFK Banjaluka pobjedila je u finalu ŽFK Radnik Bumerang sa 7:6 i osvojila Kup Republike Srpske

U regularnom dijelu utakmice je bilo 1:1, a susret je odlučen penalima.

Loading...

Povele su fudbalerke iz Semberije u 10. minuti golom Valentine Šakotić, najbolje fudbalerke Premijer lige BiH u tek završenoj sezoni a izjednačila je Sumeja Bektaš u 56. minutu.
Finalna utakmica odigrana je u prelijepom ambijentu pred oko 700. gledalaca u SC” Siniša Peulić” u Prnjavoru.

U fan zoni gledaoci su pored fudbala uživali u piću i hrani, a mnogi su otišli kući i sa nagradama brojnih sponzora ženskog finala Kupa Republike Srpske.
Zlatne medalje i pobjednički pehar ŽFK Banjaluka uručio je predsjednik FSRS Mile Kovačević. Srebrne medalje poraženoj ekipi predao je Rodoljub Oljač , član Izvršnog odbora FSRS.

FK Ljubić bio je domaćin i tehnički organizator finalne utakmice.

ŽFK BANjALUKA – ŽFK RADNIK BUMERANG 1:1 (0:1), na penale 7:6