Đoković za samo 50 minuta “počistio” Puja i prošao u polufinale

Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Tokiju, pošto je u dva seta savladao Luku Puja.

Najbolji teniser svijeta odigrao je perfektan meč, jedan od boljih u 2019. i rezultatom 6:1, 6:2, prošao je među četiri najbolja.

Đokovića u polufinalu očekuje duel protiv Davida Gofana ili Hjeona Čunga.

Srpskom igraču za trijumf je bilo potrebno svega 50 minuta, što govori o savršenoj igri, ali i lošem izdanju Puja.

Novak je odlično počeo meč i već u prvom gemu oduzeo je servis protivniku. Brzo je potvrdio brejk, a onda je u završnici napravio i dupli za konačnih 6:1 u prvom setu.

Prvi teniser planete prvi period igre dobio je za samo 21 minut, a u istom ritmu nastavio je i u nastavku.

Đoković je krenuo furiozno i poslije samo petnaest minuta na semaforu je pisalo 6:1, 4:0.

Tada je uslijedio mali pad u igri srpskog igrača i Puj dobija dva gema zaredom (4:2). Međutim, to je bilo sve što smo vidjeli od Francuza.

Novak ponovo oduzima servis protivniku, potom ga potvrđuje i pobjeđuje sa 6:1, 6:2.