Banjaluka

Nagrađeni najbolji đaci svih 29 osnovnih škola (FOTO)

Gradonačelnik Banje Luke Igor Radojičić, uručio je danas nagrade najboljim đacima svih 29 osnovnih škola sa područja grada, u okviru svečanosti povodom obilježavanja školske slave – Svetog Save.

U obraćanju nagrađenim učenicima, Radojičić čestitao je školsku slavu i naglasio da Grad Banja Luka, tradicionalno, povodom Svetog Save, nagrađuje učenike banjalučkih škola.

Loading...

– S jedne strane ovo je nagrada za one koji su ostvarili najbolje rezultate kao i jedan mali podsticaj da nastave tako i u buduće. Da od njih kao najboljih u osnovnim školama, sutra dobijemo i najbolje srednjoškolce, studente, a onda nekada i ljekare, inženjere ili šta žele da budu – istakao je Radojičić.

On je podsjetio da je pored redovnog stipendiranja učenika i studenata, Grad ove godine po prvi puta dodijelio i stipendije najboljim mladim sportistima.

– Sve su ovo neki vidovi podrške i priznanja mladima učenicima, studentima za postizanje što boljih rezultata – kazao je Radojičić.

Jedan od nagrađenih učenika je i Jovan Brkić iz OŠ „Georgi Stojkov Rakovski“, koji je naglasio da mu je izuzetno drago da je dobio ovu nagradu.

– Svetsavaska nagrada mi znači puno jer je to podsterk za moj dalji rad i buduće uspjehe – kazao je Radojičić.

U okviru svetosavskih svečanosti, najbolji osnovci dobili su simbolične novčane nagrade od po 150 KM, te DVD i knjigu pod nazivom „Bojenje vremena“, autora Saše Gašića, kao i CD „Srpski prosvjetitelji“, koji je pripremilo SPKD „Prosvjeta“.

DOBITNICI SVETOSAVSKIH NAGRADA ZA 2019. GODINU

1. JANA SAVIĆ, 9. razred, O.Š. „ ALEKSA ŠANTIĆ“,
2. Milica Hoptijan, 9. razred, O.Š. „ BORISAV STANKOVIĆ“
3. JOVANA GOJIĆ, 8. razred, O.Š. „ BRANISLAV NUŠIĆ“
4. Lazar Crljić, 8. razred, O.Š. „BRANKO RADIČEVIĆ“
5. Marija Gavrić, 9. razred, O.Š. „BRANKO ĆOPIĆ“,
6. ŠKORIĆ MARINA, 8. razred O.Š. „VOJISLAV ILIĆ“,
7. Anđela Laketa, 9.razred O.Š. „VUK S. KARADŽIĆ“,
8. JOVAN BRKIĆ, 8. Razred, O.Š. „GEORGI Stojkov RAKOVSKI“
9. Valentina Aćimović, 9. Razred, O.Š. „ DESANKA MAKSIMOVIĆ“,
10. Aleksa Anđić,8. RAZRED, O.Š. „DOSITEJ OBRADOVIĆ“,
11. Anđela Bubotić, 8. RAZRED, O.Š. „ĐURA JAKŠIĆ“,
12. ANJA Bera, 9. Razred,. O.Š. „ ZMAJ JOVA JOVANOVIĆ“,
13. Lazar Lukač, 9.razred, O.Š. „ IVAN GORAN KOVAČIĆ“,
14. Elena Đukić, 8.razred, O.Š. „Ivo Andrić“
15. Jovana Pavlović, 9.razred, O. Š. „ JOVAN DUČIĆ“,
16. UNA UNČANIN, 9 razred, O.Š. „JOVAN CVIJIĆ“,
17. Anđela Banović,8 razred, O.Š. „ MILAN RAKIĆ“,
18. Ljubiša Todorović,9.azred O.Š. “ MILOŠ CRNJANSKI“,
19. Lorena Piljagić,9 razred, O.Š. „ MILUTIN BOJIĆ“,
20. Maja Mučalović, 8.razred, O.Š. „ MIROSLAV ANTIĆ“,
21. Dragan Blagojević, 9.razred, O.Š. „ MLADEN STOJANOVIĆ“,
22. Veljko Jovanić, 4 razred _ MUZIČKA ŠKOLA “VLADO MILOŠEVIĆ”,
23. Jovana Gajić, 8. Razred, O.Š. „ PETAR KOČIĆ“,
24. Anja Mučalović, 8.razred, O.Š. „ PETAR PETROVIĆ NJEGOŠ“,
25. Sanja Divljak, 9.razred, O.Š. „ SVETI ĆIRILO I METODIJE“,
26. Ana Gligorević, 8.razred, O.Š. „ SVETI SAVA“,
27. Jovana Đurić, 9.razred, O.Š. „ STANKO RAKITA“,
28. Tomić Melanija, Centar za obrazovanje i vaspitanje slušanja i govora
29. Vasilija Živković, CENTAR “ZAŠTITI ME”

Ključne riječi
Loading...

Komentariši

Za napredne opcije komentarisanja, možete se prijaviti
avatar
  Obavještenja  
Obavijesti me o
Back to top button
Close
Close

Blokiranje reklama

Molimo Vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokiranje reklama. Nakon isključenja, ponovo učitajte ovu stranicu (Reload). Hvala!