Kingsi za 13 minuta ispustili +28, Raselova noć karijere

Košarkaši Bruklin Netsa u nevjerovatnom meču pobijedili su Sakramento Kingse u prijestonici Kalifornije 123:121, prekinuli seriju od tri poraza, i napravili značajan korak u borbi za plasman u plej-of.

Loading...

Domaća ekipa je minut i 16 sekundi prije kraja treće četvrtine imala ogromnih 28 poena prednosti (102:74), ali su Netsi predvođeni nevjerovatnim Dianđelom Raselom posljednji period odigrali kao u transu i poenima Rondija Holisa-Džefersona 0.8 sekundi prije kraja ostvarili veliki trijumf.

Rasel je meč završio sa rekordom karijere – 44 poena (17/33 iz igre, 6/15 za tri), od čega je 27 postigao u odlučujućoj četvrtini, a imao je i 12 asistencija i 4 ukradene lopte. Drugi pik Lejkersa sa drafta 2015. je na 4:43 minuta prije kraja, kod rezultata 109:102, preuzeo stvari u svoje ruke i vezao čak 16 poena, da bi Džared Dadli trojkom poslije mnogo vremena donio prednost Netsima 121:119.

Rasel u posljednjem minutu nije realizovao dva uzastopna napada svog tima, Foks je u međuvremenu izjednačio sa penala, a Kingsi su potom upropastili posljednji napad i gostima ostavili 5.5 sekundi. Posle tajm-auta Holis-Džeferson je na manje od sekund prije kraja donio značajnu pobjedu svom timu u borbi za mjesto u plej-ofu.

Pored Rasela istakli su se meč viner Holis-Džeferson sa 14 i Džared Alen sa 13 poena.

Kod Kingsa koji su zabilježili četvrti poraz u prethodnih pet duela Marvin Begli je postigao 28 poena (12/15 iz igre, 2/2 za tri), Dearon Foks ga je pratio sa 27 poena, uz 9 asistencija, Nemanja Bjelica je kao starter upisao 14 poena (6/11 iz igre, 1/2 za tri, 1/2 slobodna bacanja), uz 10 skokova, 3 asistencije i ukradenu loptu za 28 minuta, a Bogdan Bogdanović 10 (4/11 iz igre, 1/2 za tri, 1/1 slobodna bacanja) i po skok i asistenciju za 18 minuta.

Bruklin je sedmi na Istoku sa učinkom 37-36, a Kingsi deveti na Zapadu sa skorom 34-36 i minimalnim šansama da se domognu mjesta u doigravanju.

Klipersi su u noći kada je trener Dok Rivers otkrio da će i narednih sezona sjediti na klupi tima iz Kalifornije pobijedili Indijanu 115:109.

Domaći su vodili od starta meča, ali su do prve dvocifrene prednosti došli tek u finišu treće četvrtine i sa +14 su ušli u posljednju dionicu. Klipersi su ubrzo imali i maksimalnih 17 poena prednosti, međutim Pejsersi se nisu predavali i na 34 sekunde prije kraja došli su na samo tri poena zaostatka. Ipak, Patrik Beverli je poentirao u sljedećem napadu i riješio sve dileme.

Italijan Danilo Galinari je predvodio Kliperse sa 24 poena, a Montrezl Heris je postigao 20, a po 19 poena za Pejserse zabilježili su Bojan Bogdanović (6/12 iz igre, 2/4 za tri, 5/7 slobodna bacanja) i Tajrik Evans.

Klipersi su osmi na Zapadu (42-30), a Indijana četvrta na Istoku (44-28).