Vaterpolisti Partizana nadigrali Šibenčane za opstanak u regionalnoj ligi

Vaterpolisti Partizana pobijedili su Solaris iz Šibenika na svom terenu rezultatom 13:9 i izborili opstanak u prvom rangu regionalnog šampionata.

Partizanovi vaterpolisti su došli do pobjede poslije neriješenog rezultata u prvom duelu dvomeča i opstali u Regionalnoj A1 ligi.

Crno-bijeli su regularni dio prvenstva završili na pretposljednjem mjestu, pa su se za opstanak borili sa drugoplasiranom ekipom iz nižeg ranga, Solarisom.

Crno-bijele je u borbi za opstanak bodrilo nekoliko stotina navijača na tribinama bazena na Banjici.

Partizanova četa je odlično otpočela duel došla do početne prednosti od 3:0. Solaris se tek u drugoj četvrtini upisao na semaforu, ali su tim golom uspjeli da smanje rezultat na 5:1.

Domaćin je odlično igrao i u trećoj četvrtini, pa je pred ulazak u posljednjih osam minuta imao prednost od 10:30. Gosti iz Šibenika su do kraja utakmice uspjeli samo da umanje prednost rivala.

Drugi srpski predstavnik u Jadranskoj ligi Crvena zvezda, uspio je da još ranije obezbijedi opstanak, ali ne i da se plasira u plej-of.