Đereov neslavan povratak na teren

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u prvom kolu turnira u Marakešu od Italijana Lorenca Sonega u dva odigrana seta.

Sonegu je bilo potrebno jedan sat i 21 minut igre da lako savlada Đerea rezultatom 6:3, 6:3.

Loading...

Srpski teniser nije imao nikakav odgovor na riternu u prvom setu, gdje je u pet protivničkih servis gemova osvojio samo tri poena.

U drugom setu Italijan je opet napravio brejk, ali je u narednom gemu Laslo imao šansu da uzvrati istom mjerom. Ipak, nije iskoristio dvije vezane brejk prilike ostao je u zaostatku.

Do kraja meča Sonego je nastavio da servira odlično, još jedanput oduzeo servis Đereu i veoma lako došao do pobjede.

On će se na turniru iz Serije 250 u drugoj rundi sastati sa Holanđaninom Robinom Haseom.

Zanimljivo je da je u prvom kolu Marakeša Đere trebalo da igra protiv Filipa Krajinovića, ali je nekada 26. teniser na planeti odustao iz ličnih razloga.

Laslu je ovo bio prvi turnir poslije mjesec dana i poraza od Miomira Kecmanovića u Indijan Velsu, poslije fantastičnih rezultata na šljaci i osvajanja turnira u Rio de Žaneiru.