Sport

Reprezentacija Srbije pobijedila Litvaniju

Reprezentacija Srbije u sjedećoj odbojci za koju nastupaju i igrači iz Republike Srpske je pobjedom protiv Litvanije rezultatom 3:1 otvorila Evropsko prvenstvo koje je danas počelo u Budimpešti.

Iz Saveza sjedeće odbojke Srbije saopšteno je da je prvi set Srbija ubjedljivo riješila u svoju korist rezultatom 25:12. Drugi set pripao je Litvancima, poslije velike borbe, rezultatom 25:22.

Treći set Srbija je dobila rezultatom 25:10, a četvrti 25:15.

Naredni meč Srbiju očekuje večeras u 19.45 časova, a protivnik im je reprezentacija Ukrajine.

Reprezentacija Srbija će u Budimpešti igrati u grupi “B” zajedno sa domaćinom Mađarskom, Litvanijom, Letonijom, Ukrajinom i Njemačkom. Četiri prvoplasirane reprezentacije izboriće plasman u nokaut fazu.

Evropsko prvenstvo u Budimpešti traje do 20. jula.